Jdi na obsah Jdi na menu
 


World of Warcraft: Cataclysm - 2.díl

23. 12. 2010

Deathwing je zpět. Pustoší Azeroth, ale co dál?

 

Samotní hráči se budou muset vrátit na spustošený Azertoth, (Kalimdor a  Eastern Kingdoms, Northerend zůstane "zmrzlý") který je opravdu v troskách. Prsty v tom má jak samotný Deathwing, tak i její obyvatelé…

Náčelník Thrall předá velení nad Hordou do rukou Garroshe Hellscreama. Zatímco sám bude figurovat jako koordinátor Hordy a Aliance ve společném boji proti novému nepříteli. Garrosh využije svou nově získanou moc a vyhlásí otevřenou válku Alianci. V následném politickém boji je vůdce taurenů Cairne Bloodhoof označen za zrádce a popraven samotným Garroshem. Cairneho místo převezme jeho syn Baine. Thrall by poté měl figurovat jako nový strážce Tirisfalu (zvláštní já vím, ale proč ne). Malfurion Stormrage se vrátí ze Smaragdového snu, kde bloudil a nyní se vrací zpět. Zjistí o nové zkáze, která postihla Azeroth a hlavně Elfí zemi Darkshore. On, Thrall a elfové se připravují na druhou bitvu u hory Hyjal…, kde se zabydlel démon Ragnaros. Nyní ještě ke zničení, která způsobil Deathwing přibila okupace elfského území Hordou. Jak v celém příběhu bude figurovat Azshara, zatím není moc jasné. Měla by kout pikle s Deathwingem, neboť i ona sní o podobném ráji.

 

 

Takový by měl být příběh Cataclysmu… Teď se dozvíte o faktech, novinkách a změnách…

• Konečný level je 85. Blizzard nechce s datadisky překročit 100, takže zpomaluje tempo.

•Kompletně předělaný leveling systém. To znamená, že to bude podstatně složitější a už si nebudete říkat „už jen dva levely“!

 

 

•Nedočkáme se žádné nové classy ani hero classy, ale u každé rasy přibyla alespoň jedna class tzn., že například může být elf mage, tauren paladin apod.(Na tohle jsou rozporuplné názory.Nesmíme však zapomenout na to, že Blizzard je "vlastníkem hry" a tudíž si může dělat co chce :) ) Na otázku proč jsou elfové mágy Blizzard odpověděl :,,Protože jsou velmi roztomilí.“ na to mám ale jiný názor. Pokud jste četli triologii Warcraft: Válka prastarých tak tam jsou elfí čarodějové zcela běžní naopak druid je tam pouze jeden(Malfurion Stormrage). Proto se divím proč elfové nejsou mágy už od začátku. Možná ale elfové od zničení Studny věčnosti od „kouzlení“ upustili a nyní je však události donutili se k zapomenutému vrátit …

•Worgeni budou mít dvě podoby: vlčí a lidskou

• Troll a Worgen budou mít k dispozici Classu Druid. Měli by mít však odlišné formy. Už nyní je ve Wotlk jiný vzhled Cat a Bear formy.

• Po spuštění Cataclysm už NIKDY nebudete moci spatřit dřívější Azeroth. Základní WoW tedy bude poničeno také, ale nebudete mít k dispozici novininky 3. Datadisku.

•Jako u každého datadisku hromada nových úkolů, dungeonů a oblastí

•The Barrens bude rozdělena na dvě části, jedna zůstane pro levely 10-20, zatímco druhá bude pro high-level postavy.

Azshara bude přímo navazovat na Orgrimmar a bude z ní low-level zóna.

Některé zóny, jako například Thousand Needles, budou zaplaveny.

 Durotar bude při útoku zničen a s ním i skoro celý Orgrimmar, který bude přestavěn na mnohem větší pevnost. 

V Cataclysm bude předělána spousta starých low-level dungeonů, a budou otevřeny pro level 80-85 hráče. Vrátíme se tak do Gnomereganu(není jisté jestli bude dungeon, je zde pravděpodobnost, že se z něho stane opět hlavní město Gnomů), Shadowfang Keepu, Deadmines nebo třeba do Blackrock Mountain, která má být kompletně předělana, neboť by zde měla vybouchnout nová sopka a ještě k tomu dojde k obživení Ragnarose.

•Díky létajícím mountům v Azerothu budou budou zpřístupněny nové a dříve nedostupné zóny jako Twilight Highlands, Mount Hyjal, Deepholm, Uldum, Gilneas, The Lost Isles.

 

•Dočkáme se podvodního města s podvodními mounty! Mělo by to být Sunken City of lady Vash'jir

PVP

Bude představen nový battleground Battle of Gilneas, cílem bude obsazovaní a držení co nejvíce části města, ve kterém se boje budou odehrávat.

Tol'barad bude nová PvP zóna ve stylu Wintergraspu. Dle Blizzardu bude obsahovat hromadu daily questů a boje budou probíhat každou hodinu. Vítězná strana získá přístup do Tol'barad Prison, kde budou další daily questy.

 Budou také přidány nové mapy pro arény a zaveden systém rated battlegrounds, který hráčům má umožnit získat stejné PvP věci, jako za arény.

Nová profese

Bude přidána nová sekundární profese Archeology, která vám umožní hledat ztracené poklady po světe a získávat tak nové schopnosti a věci.  Mistři profese budou moci odemknout novou pozici pro glyphy - Ancient Glyph.

Path of the Titans                                          

Abyste se stali mistrem profese, budete se muset vydat po jedné z Path of the Titans. To je novinka v Cataclysm, která bude dostupná jen hráčům na maximálním levelu. Jakmile nastoupíte na cestu titánů, budete v ní postupovat a odemykat nové aspekty hry. Postupovat se bude pomocí questů, PvP, craftingu, raidování a tak dále. Postupně tak budete získávat přístup k novým ancient glyphům pro svou postavu, které vám zlepší schopnosti.

A na konec dnešního dílu….

 

 

 

 

 

Levelování guild: 20 levelů pro vaši guildu, jenž vám umožní odemčení různých abilit jako levnější opravy, méně durability loss při smrti nebo třeba hromadné ressurection.

Bude přidána spousta nových achivementů, včetně guildovních.

Fázování krajiny, představené ve Wrath of the Lich King, vás bude provázet při levelování. Krajina se bude měnit na základě toho, jak daleko jste pokročili v příběhu.

  Talenty nebudou rozšířeny, budou však kompletně předělány a bude 5 bodů navíc.

  Z věcí zmizí Spellpower a MP5. Namísto spellpower bude upraven Intellect tak, aby dával manu a spellpower. MP5 bude nahrazeno Spiritem, všichni healeři navíc dostanou abilitu meditovat, pro rychlejší mana regeneraci.

  Zmizí také Attack power a Defense.

  Goblini zmizí ze Stonetalon a přesunou se do Azshary, kde si budou stavět své hlavní město.

  Hunteři přijdou o manu, bude nahrazena focusem(zaostření, koncentrace). Navíc jejich peti budou mít vlastní talent tree.

  Skillování profesí bude upraveno tak, aby používání high-level itemů přidalo více skill pointů (až 5 na jeden skill-up).

Velké změny se mají dotknout Engineeringu a Fishingu, aby obě profese byly více využitelnější.

Cataclysm přinese létající mounty pro více lidí.

Pokud vaše postava získala 310% speed mounta, budete si moci všechny 280% snadno upgradovat na 310%.

Bude představen systém Cross-server Looking for Group. Budete si tak moci poskládat partu do instance z více serverů, což by mělo zamezit dlouhým čekacím dobám.

cataclysm.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to snad ne

(omg, 29. 2. 2012 13:18)

na piču todlencto